لغزنده بودن برخی از محورهای خراسان جنوبی

12 بهمن 1399 ساعت 12:12

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار کرد: برخی از محورهای خراسان جنوبی به دلیل بارش باران لغزنده است.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ رضایی گفت: بر اثر بارندگی در محورهای شهرستان‌های طبس، بشرویه و فردوس جاده لغزنده است.
وی افزود: رانندگان احتیاط کنند و با رعایت فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه حرکت کنند.
وی بیان کرد: با توجه به این که جاده‌های استان لغزنده و شرایط جوی نامساعد است، رانندگان هنگام رانندگی با احتیاط بیشتری حرکت کنند و ضمن رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی از سفرهای غیر ضروری خصوصا در شب پرهیز کنند.

رضایی تصریح کرد: با توجه به اینکه در محورهای استان سیل از روی آب نماهای سطح جاده عبور می کند، رانندگان هنگام مواجه با سیل توقف کامل کنند و پس از حصول اطمینان از ایمن بودن مسیر عبور در صورت امداد خواهی با تلفن 110 تماس حاصل کنند.
وی یادآور شد: رانندگان به محض برخورد با توده‌های گرد و خاک و باران از سرعت خود کاسته و با سرعت ایمن تردد کنند.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی میزان بارش‌ها طی 24 ساعت گذشته در خراسان جنوبی، در قائن   2.2  میلی متر   ، حاجی آباد   1.9  میلی متر   ، سرایان   1.5  میلی متر   ، فردوس   1.5  میلی متر   ، بیرجند   0.3  میلی متر    و طبس   0.3  میلی متر  بوده است.
احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل، شکسته شدن درختان، جدا شدن و خسارت به پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و سقوط اجسام در کارگاه‌های ساختمانی وجود دارد.

پرهیز از سفرهای غیرضروری، اطمینان از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقف و تابلوهای تبلیغاتی نیز از توصیه‌های هواشناسی در این مدت است.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 28935

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/28935/لغزنده-بودن-برخی-محورهای-خراسان-جنوبی

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir