شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷

آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی کنترل شد/ معدوم‌سازی بیش از یک میلیون پرنده

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی تعداد پرندگان معدوم شده از آغاز شیوع آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در این استان را یک میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه دانست.
آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی کنترل شد/ معدوم‌سازی بیش از یک میلیون پرنده
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر محمد اصغرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت شیوع آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: مدیرکل دامپزشکی استان گفت: در حال حاضر ۲۱ کانون آنفلونزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان جنوبی شناسایی شده است.

شرایط آنفلونزای فوق‌حاد پرندگان رو به بهبودی است
وی افزود: شرایط آنفلونزای فوق‌حاد پرندگان در استان رو به بهبودی است و جای نگرانی نیست.
مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی تعداد پرندگان معدوم شده از آغاز شیوع این بیماری در تعدادی از مرغداری‌های خراسان‌جنوبی را یک میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه دانست و گفت: در سه شهرستان بیرجند، خوسف و سربیشه آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان دیده شده است.
اصغرزاده تصریح کرد: در پی شیوع این بیماری تاکنون حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه انواع پرنده در خراسان‌جنوبی معدوم شده است.
وی در پاسخ به نگرانی مردم در مورد سلامت گوشت و تخم مرغ موجود در بازار عنوان داشت: مردم طمینان خاطر داشته باشند که همه فرآورده‌های مرتبط با طیور از توزیع تا عرضه از صحت و سلامت کافی برخوردار است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود واکسن برای مقابله با این ویروس در کشور وجود ندارد، اضافه کرد: با شرایطی که در خراسان‌جنوبی مشاهده می‌شود امیدواریم شاهد تعداد معدودی کانون جدید از آنفلونزای فوق‌حاد پرندگان نباشیم.
اصغرزاده تصریح کرد: البته وضعیت استان نسبت به دو تا سه هفته اخیر بهتر و شرایط رو به بهبودی است.
وی افزود: در کشتارگاه‌‌های استان یک پزشک مستقر شده و هر شب اقدامات ضدعفونی انجام می‌شود و از سویی همدلی و همراهی بین مسؤولان و نیرو‌ها سبب شده تا از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری شود چرا که اگر این ویروس از استان به استان‌های مجاور سرایت می‌کرد کار سخت‌تر می‌‌شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۹۶۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مرغداری , آنفولانزا , خراسان جنوبی , بیرجند