چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

«گران‌فروشی و عدم صدور فاکتور» مهم‌ترین تخلفات بخش کالا و خدمات

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: پرونده‌های تخلف به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد که برخی رسیدگی شده و تعدادی هم در دست رسیدگی است.
«گران‌فروشی و عدم صدور فاکتور» مهم‌ترین تخلفات بخش کالا و خدمات
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سیدجواد احمدی‌خضربیگی شامگاه گذشته در حاشیه بازدید معاونان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بازار روز شهر بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماهانه به‌طور میانگین ۲۰ هزار شکایت مردمی رسیدگی می‌شود که اغلب در زمینه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم است.
وی افزود: در ۱۰ ماه گذشته بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار بازرسی در سطح کشور انجام شد که منجر به تشکیل بیش از ۲۶۰ هزار پرونده تخلف صنفی شده است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان عنوان داشت: پرونده‌های تخلف به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد که برخی رسیدگی شده و تعدادی هم در دست رسیدگی است.
احمدی خضربیگی تصریح کرد: بیشترین تخلفات در بخش گران‌فروشی و عدم صدور فاکتور بوده است.
وی افزود: شعب ویژه‌ای توسط تعزیرات حکومتی در سطح کشور تشکیل شده تا شکایت‌ها و پرونده‌های تخلف با سرعت بیشتری رسیدگی شود و بازدارندگی مناسبی داشته باشد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تأکید بر اینکه افرادی که تخلف کنند در امان نیستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه در هفته‌های پایانی سال قرار داریم در عرضه و تقاضای کالاهای اساسی لازم است وضعیت استان‌ها بررسی شود، به همین دلیل امروز به همراه مسؤولان سازمان صمت خراسان‌جنوبی وضعیت فروشگاه‌های استان بررسی شد.

احمدی‌خضربیگی از تشدید نظارت‌ها در روزهای پایانی سال خبر داد و گفت: طرح تشدید نظارت بر بازار و واحدهای صنفی از ۱۵ بهمن در سراسر کشور آغاز شد و به مدت دو ماه ادامه دارد که در این مدت بازرسان در دسترس مردم هستند تا شکایت‌ها فوری گزارش و رسیدگی شود.
وی گفت: خوشبختانه شرایط خراسان‌جنوبی هم از لحاظ فراوانی و هم قیمت اقلام کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، خوب است.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تأکید کرد: با تلاش همکاران وزارتخانه در پایان سال جاری و اوایل سال ۱۴۰۰ شرایط خوبی در تأمین کالاهای مورد نیاز مردم و قیمت کالا رقم خواهد خورد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات، معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی، معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به همراه مسؤولان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی شامگاه گذشته از فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا، افق کوروش و بازار روز بیرجند بازدید کردند و نحوه تأمین، توزیع و قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از نزدیک بررسی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گران فروشی , خراسان جنوبی , بیرجند , اقتصاد