شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۳

«جاده‌‌ها» بستر ۷۲ درصد حوادث «سرایان» در سال جاری

رئیس جمعیت هلال احمر سرایان گفت: از ابتدای سال جاری ۶۱ مورد حادثه در سرایان رخ داده که ۷۲ درصد آن ها جاده ای بوده است.
«جاده‌‌ها» بستر ۷۲ درصد حوادث «سرایان» در سال جاری
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمد بارانی اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۶۱ مورد حادثه در سرایان به وقوع پیوسته که از این تعداد ۴۴ مورد حوادث جاده‌ای بوده است.
وی با بیان اینکه ۷۲ درصد حوادث سال جاری در جاده ها رخ داده است، افزود: پنج مورد از این حوادث مربوط به انحراف و برخورد با مانع و ۱۴ مورد تصادف بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر سرایان ادامه داد: همچنین دو مورد از حوادث جاده‌ای به دلیل نقض فنی خودرو رخ داده و ۲۳ مورد هم به صورت واژگونی بوده است.
بارانی با بیان اینکه این حوادث ۱۱۰ حادثه‌دیده داشته است، تصریح کرد: با تلاش نیروهای امدادی ۱۱ مورد عملیات فنی رهاسازی انجام شده است. 

وی با بیان اینکه ۱۴۶ نفر نیروی عملیاتی در قالب ۶۴ تیم امدادی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، اضافه کرد: همچنین ۶۴ خودروی امدادی شامل ۴۳ دستگاه آمبولانس و ۲۱ خودروی نجات در امدادرسانی‌ها به کارگیری شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر سرایان با اشاره به مانور جاده‌ای سرایان بیان کرد: آمادگی بیشتر و بهبود کیفی عملیات امدادرسانی از جمله اهداف این مانور بوده است.

بارانی ارزیابی توان و قابلیت دستگاه‌های امدادی در آیتم‌های مختلف اعم از اطلاع‌رسانی، هماهنگی و سرعت عمل را از دیگر اهداف مانور دانست و گفت: اجرای اینگونه برنامه‌ها باعث بررسی آسیب‌ها و چالش‌های موجود و افزایش هماهنگی بین دستگاه‌های امدادرسان در راستای کاهش صدمات مالی و جانی در سطح راه‌ها می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , خراسان جنوبی , بیرجند