يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

عفو مجازات ۱۹ نفر از محکومان تعزیرات خراسان‌جنوبی

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی گفت:مجازات ۱۹ نفر از محکومان تعزیرات خراسان‌جنوبی مورد عفو مقام معظم رهبری قرار گرفتند.
عفو مجازات ۱۹ نفر از محکومان تعزیرات خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی، محمد حسین اشرفی اظهار کرد: با موافقت مقام معظم رهبری ۱۹ نفر از محکومان تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی مورد عفو و بخشودگی قرار گرفتند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با بیان اینکه این عفو و بخشودگی به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی بوده است، بیان‌کرد: اتهام این محکومان قاچاق و عرضه خارج از شبکه کالا بوده است.

اشرفی گفت: این عفو متعاقب بررسی اولیه درخواست عفو محکومان این اداره کل در هیات عفو استانی و ارسال آن به سازمان متبوع و سپس بررسی مراتب به کمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضائیه منعکس و در نهایت با موافقت مقام معظم رهبری صورت گرفت است.
وی با بیان اینکه مبلغ ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جزای نقدی این تعداد از محکومان مشمول عفو واقع شده و قرار موقوفی اجرای حکم صادر می‌شود، اظهار کرد: این محکومان برای برخورداری از عفو مقام معظم رهبری بین ۵۰ تا ۷۰ درصد جزای نقدی خود را به حساب مربوطه واریز کرده‌اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی افزود: طی ۱۰ ماهه سال جاری هزار و ۷۲۲ پرونده تخلف در بخش کالا و خدمات در استان تشکیل شده است.
اشرفی گفت: از این تعداد هزار و ۶۸۵ پرونده مختومه شده است که ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال جزای نقدی پرونده‌ها بوده است.
گفتنی است براساس ماده ۹۶ قانون مجازات اسلامی عفو یا تخفیف مجازات محکومان در حدود موازین اسلامی پس از پیشنهاد رئیس قوه قضائیه با مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مجازات اسلامی , خراسان جنوبی , بیرجند , تعزیزات