سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۸

پروژه‌های نیمه تمام ورزشی ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: ۹۳ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد که اتمام آن نیازمند ۱۱۰ میلیارد تومان منابع است.
پروژه‌های نیمه تمام ورزشی ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حسن عزیزی در نشست خبری اظهارکرد: وزیر ورزش و جوانان روزهای ششم و هفتم اسفندماه برای افتتاح و کلنگ زنی ۶۳ پروژه و شرکت در شورای راهبری اقتصاد مقاومتی مهمان خراسان‌جنوبی خواهند بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه از این ۶۳ پروژه ۱۱ پروژه کلنگ زنی کلنگ افتتاحی است، بیان‌کرد: همچنین از این تعداد پروژه ۱۱ تای آن به صورت مشارکتی در شهرهای درمیان، نهبندان و سربیشه با مشارکت نهادهایی چون بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) احداث شده است.

عزیزی گفت: مساحت پروژه‌های قابل افتتاح در این سفر ۷۷ هزار و ۷۰۰ مترمربع است که با اعتباری در حدود ۴۶ میلیارد و ۵۰۲ میلیون تومان به اتمام رسیده است.
وی اظهارکرد: مساحت پروژه‌های کلنگ‌زنی نیز ۶۹ هزار و ۴۰۰ مترمربع است که پیش بینی می‌شود ساخت آن ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان‌جنوبی چهارخانه جوان در شهرهای سربیشه، سرایان، طبس و بیرجند به بهره‌برداری می‌رسد تا جوانان این مناطق در راستای رشد اجتماعی از آن استفاده کنند.
عزیزی با بیان اینکه سرانه فضاهای ورزشی در خراسان‌جنوبی هم اکنون ۳۸ سانتی‌متر مربع است، گفت: با افتتاح پروژه‌های در نظر گرفته شده برای سفر وزیر سرانه فضاهای ورزشی استان به ۴۵ سانتی‌متر مربع می‌رسد که تا سرانه کشور (یک متر مربع) هنوز فاصله دارد.
وی در خصوص پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در حال حاضر ۹۳ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد که اتمام آن نیازمند ۱۱۰ میلیارد تومان منابع است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان‌کرد: برخی از این پروژه‌ها چون استخر سرپوشیده بشرویه، استخر سرپوشیده خوسف، سالن ورزشی شمال شهر بیرجند، سالن ورزشی تیغاب قاین و سالن ورزشی آیسک سرایان حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
عزیزی گفت: تلاش و برنامه‌ریزی ما بر این است که تا دهه فجر ۱۴۰۰ تمامی پروژه‌هایی که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است به بهره‌برداری برسد.
وی یادآور شد: همچنین در سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان‌جنوبی ۲۵ خانه ورزش روستایی نیز افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۰۸۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , باشگاه‌ ورزشی , خراسان جنوبی , بیرجند , کرونا