شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷

خسارت آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی/ یک میلیون قطعه مرغ معدوم شد

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی به تشریح خسارات آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در این استان از ابتدای شیوع آن تاکنون پرداخت.
خسارت آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی/ یک میلیون قطعه مرغ معدوم شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدابراهیم ابراهیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به خسارات آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در حال تدوین نهایی خسارت ناشی از آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان هستیم که امیدواریم در آینده نزدیک این امر محقق شود.

وی افزود: در اوایل دی‌ماه سال جاری کانون‌های درگیر با بیماری آنفلوآنزای معرفی گردید که تاکنون موجب معدوم‌سازی بیش از یک میلیون قطعه از جمعیت‌های مرغ تخمگذار و گوشتی استان شده است.
سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی عنوان داشت: از همان ابتدای امر، سازمان جهاد کشاورزی با تشکیل کمیته‌های کارشناسی اقدامات لازم را در جهت جبران خسارت به واحدهای درگیر و بازگرداندن تولیدکنندگان به چرخه تولید را به انجام رسانده است.

ابراهیمی بیان کرد: این موضوع مراحل نهایی خود را پشت سر می‌گذارد که با تایید مسؤولین و پیگیری‌های لازم در راستای جذب اعتبارات انجام خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مرغداری , آنفولانزا , خراسان جنوبی , بیرجند