سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷

سامانه جدید بارشی جمعه وارد خراسان جنوبی می شود

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از بارش ۱۰ میلیمتری باران در کریمو طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: سامانه جدید بارشی روز جمعه فعال خواهد بود.
سامانه جدید بارشی جمعه وارد خراسان جنوبی می شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا خندان رو با اشاره به بارندگی های ۲۴ ساعت گذشته در استان بیان کرد: میزان بارش ها در کریمو ۱۰ میلیمتر، آیسک هفت میلیمتر و نهبندان شش میلیمتر بوده است.
وی ادامه داد: همچنین میزان بارش ها در سه قلعه، سرند فردوس و عباس آباد قاین چهار میلیمتر، سرایان پنج میلیمتر و جنوب بیرجند کمتر از یک میلیمتر بوده است.

خندان رو با اشاره به شرایط جوی استان در ۲۴ ساعت آینده بیان کرد: در این مدت بارش پراکنده در نیمه شمالی و شرقی دور از انتظار نیست.
وی از آخر هفته بارانی در استان خبر داد و اظهار کرد: سامانه بارشی از روز جمعه تا اوایل وقت شنبه در نقاطی از استان فعال خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین این سامانه همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک خواهد بود.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی امشب سه درجه کاهش می یابد، اظهار کرد: روند تغییرات دما در روزهای پنج شنبه و جمعه افزایشی است.
خندان رو بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سربیشه با چهار درجه سلسیوس سردترین و دهسلم نهبندان با ۲۷ درجه سلسیوس گرم ترین مناطق بوده اند.
وی افزود: همچنین حداکثر دمای هوا در مرکز استان ۲۲ درجه و حداقل هشت درجه سلسیوس بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هواشناسی , بیرجند , خراسان جنوبی , بارندگی