يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی:

۲۷ عنوان برنامه روز شهدا در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: ۲۷ عنوان برنامه به مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در استان با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌‍شود.
۲۷ عنوان برنامه روز شهدا در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدتقی عزیزی در نشست خبری افزود: برخی برنامه‌ها مانند کنگره لشکر فرشتگان به صورت ملی برگزار خواهد شد و در این کنگره تعدادی از همسران شهدا، ایثارگران و آزادگان با حضور معاون رییس جمهوری و به صورت مجازی در استان‌ها تجلیل می‌شوند.
وی گفت: در ارتباط با تعویض پرچم گلزارهای شهدا هماهنگی‌هایی با پایگاه‌های بسیج صورت گرفته است که مانند سال‌های گذشته انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی اظهار داشت: در زمینه غبارروبی مزار شهدا با توجه به محدودیت‌های کرونایی برای ورود به آرامستان‌ها غبارروبی و عطرافشانی در گلزار شهدای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به صورت نمادین برگزار خواهد شد.
وی افزود: تجلیل از خانواده معظم شهدا با هماهنگی صورت گرفته با دستگاه‌ها طبق سنوات گذشته انجام می‌شود و برای تجلیل از تنها کارمند شهید استان هماهنگی‌ها برای سرکشی و تجلیل از خانواده شهید صورت گرفته است.

عزیزی گفت: سرپرستی کودکان یتیم در این روز برنامه‌ریزی شده که تعدادی از این کودکان به خانواده شهدا معرفی خواهند شد.
وی دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، استاندار و ائمه جمعه، تجلیل از دستگاه‌های برتر استانی حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری مسابقات ورزشی یادواره شهدای زن استان، ویزیت رایگان جامعه هدف، پیگیری حضور خانواده شهدا در برنامه‌های رادیویی و ‌تلویزیونی و تبلیغات محیطی را از مهمترین برنامه‌های اجرایی به مناسبت روز شهدا بیان کرد.
وی برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب آیات لاله‌ها، استفاده حداکثری از صدا و سیما و فضای مجازی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی درباره ساماندهی گلزارهای شهید در استان گفت: طبق دستورالعمل‌های سازمانی بنیاد شهید در حال حاضر ۹۸ درصد گلزارهای شهدا ساماندهی و بازسازی و تعدادی هم با مشارکت مردمی مسقف شدند.
وی درخصوص وضعیت پرداخت معوقات ایثارگران توضیح داد: آخرین پرداختی معوقات ایثارگران مربوط به سال ۹۵ است که امیدواریم با توجه به شرایط اقتصادی موجود بخش قابل ملاحظه‌ای از معوقات در آینده نزدیک پرداخت شود.

حجت الاسلام عزیزی در ارتباط با تفاهم‌نامه مسکن ایثارگران گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که تیر ماه بین بنیاد شهید و وزارت راه و شهرسازی انجام شد، هزار و ۷۰۰ مجوز ساخت مسکن برای ایثارگران استان اخذ شد که تاکنون ۸۲۰ مورد از ناحیه راه و شهرسازی به عنوان مشمول تفاهم‌نامه قطعی شده است.
وی از واگذاری ۵۰۰ قطعه زمین ایثارگران در آینده نزدیک خبر داد و افزود: اکثر این زمین‌ها به صورت چند طبقه احداث می‌شود اما مناسب‌سازی طبق نیازمندی‌ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: سال‌های گذشته به لحاظ شرایط اقتصادی مقداری در ارتباط با دانشگاه‌ها و پرداخت بیمه ایثارگران مشکل داشتیم که این مشکل به میزان قابل توجهی رفع شده است.
وی درباره اشتغال ایثارگران هم گفت: سال گذشته تعهد سازمانی اشتغال ۹۵ متقاضی بود که ۱۱۵ نفر مشغول به کار شدند و اکنون ۴۰۰ متقاضی خانواده ایثارگر در نوبت استخدام هستند.
وی با بیان اینکه ۶۰ شهید جاویدالاثر در استان داریم افزود: یکی از شهدای گمنام دفن شده در سه قلعه سرایان به نام شهید نعمت الله گزنه شناسایی شده که اهل استان گلستان است و پدر و مادر شهید در قید حیات نیستند و جمعه این هفته مراسم ویژه با حضور خانواده شهید برگزار خواهد شد.
۲۲ اسفند همزمان با سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان حضرت امام خمینی (ره) روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۶۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , شهدا