دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳

۳۵۲۷ طرح اشتغال زایی توسط کمیته امداد در خراسان جنوبی اجرا شد

معاون اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی از اجرای سه هزار و ۵۲۷ طرح اشتغال زایی از ابتدای سال جاری تا کنون در استان خبر داد.
۳۵۲۷ طرح اشتغال زایی توسط کمیته امداد در خراسان جنوبی اجرا شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، سیدرضا حسینی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در ۱۱ ماهه سال جاری در بحث اشتغال سه هزار و ۵۲۷ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۱۳۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان توسط مددجویان در سال جاری اجرایی شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۸ درصد از طرح‌های اشتغال سال جاری در زمینه خدمات بوده است، گفت: همچنین ۳۸ درصد در زمینه دامداری، ۲ درصد صنایع دستی، سه درصد کشاورزی، یک درصد پرورش طیور، سه درصد حمل و نقل، چهار درصد فرش و گلیم و ۱۱ درصد صنعتی و معدنی بوده است.
وی با بیان اینکه از طریق اجرای این طرح‌ها چهار هزار و ۵۲۰ فرصت شغلی ایجاد شده است، افزود: در مدت یاد شده ۴۶۴ نفر نیز از طریق کاریابی شاغل شده‌اند.
حسینی ادامه داد: همچنین از مجموع کل طرح‌های اجرا شده، ۴۷ درصد شهری و ۵۳ درصد روستایی بوده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به طرح های اجرا شده به تفکیک جنیست اشاره کرد و افزود: ۲۹ درصد طرح های اشتغال توسط مجریان زن و ۷۱ درصد توسط مجریان مرد اجرایی شده است.
حسینی با اشاره به اینکه در ۱۱ ماهه سال جاری ۷۰۰ خانوار خودکفا و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شده‌اند، عنوان کرد: در این مدت ۲۱ هزار و ۵۰۰ فقره نظارت بر طرح‌ها انجام شده است.
وی در پایان بیان کرد: همچنین در سال جاری چهار هزار و ۱۷۵ نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند که معادل ۱۴۵ درصد برنامه ابلاغی محقق شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , اشتغال , بیرجند , خراسان جنوبی , کمیته امداد