دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۱

۸۰ درصد گلزارهای شهدا در خراسان جنوبی ساماندهی شدند

معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی از وجود ۶۰ جاوید الاثر در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۸۰ درصد از گلزارهای شهدا در خراسان جنوبی ساماندهی شده است.
۸۰ درصد گلزارهای شهدا در خراسان جنوبی ساماندهی شدند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی نارمنجی اظهار داشت: طبق روال هر ساله برنامه‌هایی در راستای گرامیداشت روز شهدا در خراسان جنوبی برگزار می‌شود که در این راستا امسال 20 برنامه تدارک دیده شده که در همه شهرستان‌ها اجرایی می‌شود.
وی بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که هرساله انجام می‌شود تعویض و نصب پرجم ایران در گلزار شهدا است که امسال در یک نوبت خردادماه پرچم‌ها نصب شد و در مرحله دیگر از دهه فجر نصب پرچم آغاز شده است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: با توجه به کرونا امسال در بحث غبارروبی گلزار شهدا ورود به آرامستان‌ها محدودیت‌هایی دارد که در این راستا غبارروبی مزار یک شهید گمنام را انتخاب کرده‌ایم.
نارمنجی عنوان کرد: تجلیل از والدین شهدا کارمند در دستگاه‌های اجرایی، برگزاری مراسم ملی لشکر فرشتگان تاریخ ساز و زنان حماسه ساز که به صورت کشوری به صورت آنلاین در 19 اسفند ماه برگزار می‌شود در خراسان جنوبی نیز این برنامه با مشارکت امور خانواده زنان استانداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار می‌شود که قرار است در این مراسم از خانواده و والدین شهدای زن استان قدردانی شود.
وی تجلیل از خانواده شهید کارمند بنیاد شهید استان را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: طرح "پویش شهید مهربان من" نیز یکی دیگر از برنامه‌های تدارک دیده شده برای گرامیداشت روز شهدا است که در این پویش قرار است خانواده شهدایی که تمایل داشته باشند یک یتیم را به نیابت از شهیدشان سرپرستی می‌کنند.

معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امامان جمعه در شهرستان‌ها، برگزاری غرس نهال به یاد شهید، تجلیل از دستگاه‌های برتر استانی که در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش داشتند، اجرای طرح ویزیت رایگان برای جامعه هدف، سخنرانی مدیرکل بنیاد شهید استان در مراسم پیش از خطبه نماز جمعه را از مهمترین برنامه‌های بزرگداشت روز شهدا عنوان کرد.
نارمنجی گفت: مراسم لشکر فرشتگان تاریخ ساز زنان حماسه ساز که به صورت کشوری به صورت آنلاین برگزار می‌شود با مشارکت امور خانواده زنان استانداری و بنیاد شهید برگزار می‌شود و قبل از این هم یادواره شهدای زن استان را برگزار کردیم.
وی افرود: تجلیل از دستگاه‌های برتر استانی که در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر نقش داشتند، غرس نهال به یاد شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی یادواره شهدای زن، اجرای طرح ویزیت رایگان برای جامعه هدف نیز از دیگر برنامه‌های این روز است.

معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با بیان اینکه معوقات خانواده شهدا در خراسان جنوبی تا پایان سال 95 پرداخت شده است افزود: یکی از شهدای گمنام در شهرستان سرایان که سالاهای زیادی گمنام بود شناسایی شده است که طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است روز جمعه مراسم خاصی در سه قلعه سرایان برگزار شود.
نارمنجی از وجود 60 شهید جاویدالاثر در استان خبر داد و افزود: 80 درصد گلزار شهدا در خراسان جنوبی ساماندهی شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۱۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهدا , خراسان جنوبی , بنیاد شهید , بیرجند