چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴

آماده باش ۲۴ پایگاه امدادی هلال احمر در خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از آماده باش ۲۴ پایگاه امداد و نجات بین شهری در ایام نوروز خبر داد و گفت: یک تیم سلامت بمنظور غربالگری مسافران در گمرک ماهیرود مستقر شده است.
آماده باش ۲۴ پایگاه امدادی هلال احمر در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا رضایی پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح ۲۰ روزه امداد و نجات در خراسان جنوبی، اظهار کرد: طی اجرای این طرح امدادگران هلال احمر خدمات متنوع امدادی به آسیب دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه ارائه می دهند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در این طرح ۲۴ پایگاه امداد و نجات جاده ای ثابت فعالیت دارند، ادامه داد: ۴۲ دستگاه خودروی امدادی، ۷۰ خوردوی پشتیبان و یک فروند بالگرد در این ایام آماده بکارگیری برای امداد رسانی به حادثه دیدگان است.
وی با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال نیز ۴۰۰ نجاتگر ارائه خدمت می کنند، افزود: این نیروها در قالب ۳۰ تیم عملیاتی شامل تیم های مستقر در پایگاه های سطح استان، امداد هوایی، واکنش سریع، آنست و ارتباطات، به ارائه خدمات امدادی می پردازند.

وی با اشاره به اینکه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مردم باید از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند، عنوان کرد: به همین منظور یک تیم سلامت در مرز زمینی ماهیرود برای مقابله با ویروس کرونا در زمینه قرنطینه مرز همکاری دارند.
مدیرعامل هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در بازارچه مرزی ماهیرود در روزهای فعال بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دستگاه کامیون تردد و ۱۰۰ نفر هم بصورت مسافری از این مرز ورود و خروج دارند، ادامه داد: در این پایگاه ها تست سریع PCR انجام و مسافران بیمار با همکاری دستگاه های مرتبط به مدت ۱۴ روز قرنطینه می شوند.

رضایی از استمرار طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ایام نوروز با هدف بیماریابی، جدا سازی و قرنطینه افراد بیمار یا مشکوک خبر داد و گفت: در این طرح تا کنون با مشارکت ۳ هزار و ۶۰۰ نفر روز جوانان این جمعیت بیش از ۲۷ هزار نفر در سطح استان تحت پوشش خدمات ارائه شده قرار گرفته اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , خراسان جنوبی , بیرجند