يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴
فرمانده ارشد نظامی:

ارتش برای دفاع از منافع ملی آمادگی کامل دارد

فرمانده ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی گفت: یگان‌های مختلف ارتش مانند دوران دفاع مقدس و سال‌های بعد از آن در تمامی صحنه‌ها برای دفاع از منافع نظام و ملت آمادگی صد درصد دارند.
ارتش برای دفاع از منافع ملی آمادگی کامل دارد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر سرتیپ دوم ستاد محمود محمودی روز یکشنبه در مراسم سان و رژه خودرویی نیروهای مسلح که به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی در مرکز آموزش ۰۴ امام رضا (ع) بیرجند برگزار شد، افزود: یگان‌های ارتش از منافع ملی در زمین، دریا و آسمان کشور پاسداری می‌کنند و ما برای دفاع در این زمینه هر لحظه آمادگی داریم.

وی اظهار داشت: پیام رژه یکی از مولفه‌های اقتدار و بازدارندگی در تمامی کشورها با توجه به سیاست دفاعی است.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ ارتش گفت: پیام ما نیز آمادگی و اقتدار، صلح و دوستی برای دوستان ماست که همسوی نظام جمهوری اسلامی هستند و نمایش قدرت برای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در صورتی که نیت سوء داشته باشند.

وی اضافه کرد: امروز مراسم رژه یگان‌های نمونه و بخشی از یگان‌های عمده ارتش در خراسان جنوبی در حالی برگزار شد که بنا به شرایطی که بر کشور و دنیا حاکم است از تجمعات باید جلوگیری شود.
امیر محمودی گفت: از آنجایی که امکان برگزاری رژه ۲۹ فروردین با حضور گسترده جمعیت فراهم نبود این مراسم بنا به دستور در این محل و با تعداد محدود برگزار شد.

وی عنوان کرد: امسال وارد چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی شده‌ایم و ارتش در این مدت در همه عرصه‌ها برای دفاع از منافع ملی روز به روز آماده‌تر و مجهزتر شده است.
فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی گفت: شرایط کشور به نحوی است که ویروس منحوس کرونا عالمگیر شده و نمی‌گذارد مراسم برگزار شود اما امیدواریم با ریشه کن شدن هرچه زودتر بیماری، رژه باشکوه را در مناسبت‌های آینده برگزار کنیم.

وی افزود: چند ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان علیه انقلاب و نظام توطئه کردند و امام راحل با دوراندیشی خود و صدور فرمان تاریخی و نامگذاری ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش، اعلام کردند ارتش باید برای حفظ انقلاب و نظام بماند و حتی بهتر از گذشته به ماموریت‌های خود ادامه دهد.
وی گفت: به منظور حفظ تمامیت ارضی، حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران ۲۹ فروردین سال ۵۸ به عنوان روز ارتش نامگذاری شد و ما برای دفاع از آرمان‌های انقلاب و کشور مانند گذشته آمادگی خود را اعلام می‌کنیم.

مراسم رژه خودرویی به مناسبت گرامیداشت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و بزرگداشت حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی، فرماندهان نظامی، انتظامی و اعضای شورای تامین استان برگزار شد.
همچنین در این مراسم از مستند «شهید افسر» از شهدای ارتش در خراسان جنوبی با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی رونمایی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۴۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , نیروی انتظامی , ارتش