پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱
رئیس مرکز بیماری های خاص خراسان جنوبی:

۲۵ درصد بیماران خاص خراسان‌جنوبی واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند

رئیس مرکز بیماری های خاص خراسان جنوبی گفت: ۲۵ درصد بیماران خاص خراسان‌جنوبی هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند.
۲۵ درصد بیماران خاص خراسان‌جنوبی واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، هادی دهقان اظهارکرد: در خراسان‌جنوبی حدود سه هزار و ۱۰۰ بیمار خاص صعب الاعلاج و سرطانی شناسایی شده است که از این تعداد تاکنون به ۷۵ درصد آنان واکسن کرونا تزریق شده است.
رئیس مرکز بیماری‌های خاص خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۲۵ درصد دیگر از بیماران هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند، بیان‌کرد: هر پارت واکسنی که به دانشگاه علوم پزشکی اختصاص داده می‌شود، درصدی از آن برای تزریق به بیماران خاص اختصاص داده می‌شود.

دهقان با بیان اینکه بیمارانی که به آنان واکسن تزریق شده است بیش از ۱۸ سال سن داشته‌اند، ادامه‌داد: افرادی که کمتر از این سن هستند واجد گرفتن واکسن نیستند.
وی با اشاره به اینکه تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاص و صعب الاعلاج از بیماران سرطانی در بیمارستان ایران مهر آغاز شد، گفت: تزریق برای بیماران خاص نیز در مرکز جامع درمان بیماران خاص صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز بیماری‌های خاص خراسان‌جنوبی اظهارکرد: تزریق نوبت دوم برای آن دسته از افرادی که واکسن دوز اول را داشته‌اند، ۲۱ روز بعد از تزریق اول صورت می‌گیرد.
دهقان یادآورشد: خوشبختانه تاکنون عارضه قابل گزارش و خاصی از تزریق واکسن به بیماران خاص استان نداشته‌ایم و تنها همان عوارض معمول تب مختصر و … بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۵۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , واکسن کرونا