شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

۳۱ واحد مرغداری در "خوسف" به چرخه تولید بازگشت

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف گفت: پس از بحران آنفولانزای فوق حاد پرندگان ۳۱ واحد مرغداری در شهرستان خوسف به چرخه تولید بازگشتند و جوجه ریزی کردند.
۳۱ واحد مرغداری در "خوسف" به چرخه تولید بازگشت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، وحید شریفی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زمستان سال گذشته بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در واحدهای تولیدی شهرستان خوسف باعث خسارات فراوان اقتصادی به واحدهای درگیر، کاهش تولید و همچنین مشکلاتی در تامین تخم مرغ شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف بیان کرد: با تلاش شبانه‌روزی همکاران ما و ناظران بهداشتی، بیماری در این واحدها مهار شد.
شریفی با اشاره به اینکه در این راستا در شهرستان خوسف 31 واحد مرغداری بعد از مهار بحران آنفلوانزای فوق حاد از اسفند ماه شروع به جوجه‌ریزی کردند تصریح کرد: از اسفندماه سال گذشته تاکنون 756 هزار و 50 قطعه جوجه ریزی در این 31 واحد مرغداری در شهرستان خوسف صورت گرفته است.

وی از وجود 68 واحد مرغ گوشتی در شهرستان خوسف خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم صیانت از سرمایه دامی و طیور استان جوجه‌ریزی در تمامی واحدهای گوشتی از این پس با رعایت تمام شرایط بهداشتی فارم و عقد قرارداد با مسئول بهداشتی و انجام ممیزی‌های دقیق توسط کمیته ممیزی استان در فارم‌های مرغ تخمگذار و داشتن بیمه نامه جوجه ریزی انجام می‌شود و مرغداری‌های تخمگذار علاوه بر آن باید از واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هم استفاده کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مرغداری , خوسف , خراسان جنوبی , بیرجند