شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

پنج هزار و ۷۰۰ تن سیمان روزانه در خراسان جنوبی تولید می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر روزانه حدود پنج هزار و ۷۰۰ تن سیمان در خراسان جنوبی تولید می‌شود و نیاز استان در شرایط عادی هزار و ۲۰۰ تن است.
پنج هزار و ۷۰۰ تن سیمان روزانه در خراسان جنوبی تولید می‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، عباس جرجانی افزود: در هفته‌های اخیر به دلیل مشکلاتی که برای کارخانه سیمان باقران ایجاد شد شاهد کاهش تولید و کمبود سیمان در استان بودیم.
وی گفت: از هفته گذشته مشکل این کارخانه به وسیله مهندسی معکوس حل و مجدد وارد چرخه تولید شد و اکنون مشکلی در زمینه تامین سیمان در خراسان جنوبی نداریم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر روزانه هزار و ۷۰۰ تن سیمان در این استان توزیع می‌شود که در گذشته هم برابر نیاز استان توزیع می‌شد اما چون مردم مشکلاتی در تامین داشتند، این میزان افزایش یافت.
وی افزود: افرادی که در حوزه ساخت و ساز فعال هستند قبل از سال جدید برای اینکه با افزایش قیمت سیمان مواجه نشوند حجم زیادی سیمان را خریداری و دپو کردند که با تعطیلی کارخانه باقران، کمبود سیمان بیشتر احساس شد.

جرجانی عنوان کرد: پیشنهاد تولیدکنندگان برای افزایش قیمت سیمان ۴۰ درصد بوده که این موضوع در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح شده اما هنوز وزارت صمت به توافق نهایی نرسیده است.
وی گفت: سعی می‌کنیم بازار صادرات سیمان به افغانستان را از دست ندهیم و سال گذشته کارخانه سیمان باقران ۵۸۰ هزار تن محصول به ارزش ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و کارخانه سیمان قاین ۴۳۲ هزار تن به ارزش ۳.۸ میلیون دلار صادرات داشتند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۷۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , بیرجند , خراسان جنوبی , سیمان