يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:

امتحانات مدارس خراسان جنوبی از ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: امتحانات نهایی و داخلی مدارس در نوبت دوم سال تحصیلی جاری در بازه زمانی ۲۷ اردیبهشت تا ۲۲ خرداد امسال برگزار خواهد شد.
امتحانات مدارس خراسان جنوبی از ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، "محمدعلی واقعی" روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: ارزشیابی پایانی پایه‌های اول تا ششم ابتدایی به دلیل شیوع کرونا غیرحضوری است و با نظارت مدیر مدرسه انجام می‌شود.
وی از ارزشیابی داوطلبان آزاد پایه ششم به صورت حضوری با سوال هماهنگ منطقه‌ای براساس بارم‌بندی وضعیت قرمز خبر داد و افزود: در دوره اول و دوم متوسطه به جز پایه‌های نهم و دوازدهم، امتحانات به صورت غیرحضوری و با مسئولیت معلم و نظارت مدیر انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در پایه نهم مدارس روزانه براساس مصوبه ستاد امتحانات استان طراحی سوال به صورت هماهنگ منطقه‌ای و براساس بارم‌بندی وضعیت قرمز خواهد بود و به شیوه مدرسه‌ای برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: ارزشیابی دانش‌آموزان مدارس بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران، داوطلبان آزاد، متقاضیان تغییر رشته، تعیین رشته، تعیین پایه و جهش تحصیلی در تمامی دوره‌های تحصیلی به صورت حضوری انجام می‌شود.
واقعی افزود: دانش‌آموزان پیش دانشگاهی که از سال‌های قبل فارغ‌التحصیل نشده‌اند نیز می‌توانند پس از تطبیق دروس در امتحانات نهایی حضوری دروس معادل پایه دوازدهم شرکت کنند.

وی بیان کرد: آموزش و ارزشیابی دروس کارگاهی شایستگی‌های فنی شاخه فنی و حرفه‌ای و استانداردهای مهارتی شاخه کاردانش و دروس کارآموزی و کارورزی به صورت تراکمی و حضوری با رعایت شیوه‌نامه بهداشتی انجام خواهد شد و ارزشیابی دروس عمومی، شایستگی‌های غیر فنی و پایه فنی شاخه فنی حرفه‌ای و کاردانش غیرحضوری خواهد بود.
وی گفت: برای امتحانات نهایی پایه دوازدهم سوالات براساس برنامه درسی و بارم‌بندی وضعیت قرمز در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا طراحی و آزمون تمامی دروس نهایی و غیرنهایی به صورت حضوری خواهد بود.

معاون پژوهش و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم گفت: دانش‌آموزان و اولیای آنان تا ۲۲ خرداد سال جاری فرصت دارند با ورود به سامانه نسبت به ثبت سفارش و خرید کتب درسی اقدام کنند.
سکینه طیبی افزود: زمان شروع ثبت‌نام کتاب‌های درسی ۲۲ فروردین ماه سال جاری بود و از این تاریخ دانش‌آموزان و اولیای آنان می‌توانند با مراجعه به سامانه سفارش کتاب درسی به آدرس (WWW.IRTEXTBOOK.IR) و یا(WWW.IRTXTBOOK.COM) نسبت به ثبت‌نام و خرید کتاب درسی به صورت گروهی یا انفرادی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۲ هزار دانش‌آموز دختر و پسر خراسان جنوبی در دوره‌های مختلف تحصیلی مشغول ادامه تحصیل هستند گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۲ میلیون جلد کتاب تحویل دانش‌آموزان استان شود.
معاون پژوهش و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: دریافت هرگونه وجه به جز وجوه کتاب‌های درسی و بیمه هنگام ثبت‌نام از سوی مدیران مدارس ممنوع است.
با ادامه روند افزایشی شیوع کرونا در موج چهارم، آموزش در تمامی مدارس خراسان جنوبی از ۲۱ فروردین امسال غیرحضوری شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۷۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , آموزش و پرورش , کرونا , مدارس