دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:

۸۴۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در خراسان جنوبی شناسایی شدند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از شناسایی و جذب ۸۴۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در سال گذشته خبر داد و گفت: انجمن‌ها، موسسات خیریه، شهرداری‌ها، شوراها و نهادها در شناسایی و بازگرداندن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به ویژه کودکان کار با آموزش و پرورش همکاری کنند.
۸۴۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در خراسان جنوبی شناسایی شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدعلی واقعی در نشست ستاد شورای عالی استان اظهار داشت: ضرورت دارد برای ترغیب و تشویق دانش‌آموزان مستعد استان و فراهم آوردن زمینه شکوفایی استعدادهای آنان در عرصه‌های مختلف به منظور نخبه‌پروری اعتباراتی در نظر گرفته شود.
وی افزود: با برگزاری کارگاه‌های مهارت‌آموزی و فرهنگ‌سازی می‌توان با پشتیبانی از تولید علم در مسیر ارتقای توانمندی‌های دانش‌آموزان استان مانع‌زدایی کرد و به اشتغال پایدار رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در این راستا شهرداری‌ها با امکانات خود می‌توانند به کمک آموزش و پرورش آمده و با شاداب‌سازی مدارس از طریق ایجاد فضای سبز ضمن آموزش کاشت گل و گیاه به دانش‌آموزان، فضای فیزیکی مدارس را زیبا کنند.
وی با اشاره به آنچه وضعیت نابسامان اقتصادی خانواده‌ها در روستاها و مناطق محروم دانست، ادامه داد: شایسته است شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا، انجمن‌ها و تشکل‌های غیردولتی در زمینه تهیه کتاب درسی، نوشت‌افزار، البسه، کیف و کفش به یاری دانش‌آموزان دختر و پسر محروم استان در دوره‌های مختلف تحصیلی بشتابند.

واقعی از فراهم شدن امکان پارک و اتاق چند حسی در مدارس استثنایی شهرستان‌های بیرجند، فردوس و قاینات خبر داد و گفت: امیدواریم در سایه مشارکت اعضای ستاد، زمینه ایجاد این پارک‌ها در سایر مدارس شهرستان‌ها به منظور استفاده دانش‌آموزان دختر و پسر با نیازهای ویژه استان فراهم شود.

وی با بیان اینکه مصوبات شورای عالی استان در مناسبات نظام تعلیم و تربیت تاثیر بسزایی دارد افزود: باید از ظرفیت این شورا در ارتقای شاخص‌های تعلیم و تربیت، مهارت‌آموزی، افزایش توانمندی دانش‌آموزان انسداد مبادی بی‌سوادی، پیشگیری از شکل‌گیری دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و کمک به دانش‌آموزان محروم استفاده کرد.
وی اظهار داشت: شورا رکن اساسی نظام تعلیم و تربیت و قوای کمکی در حوزه تصمیم‌گیری برای توسعه برنامه‌های آموزش و پرورش خراسان جنوبی  است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۸۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , آموزش و پرورش , کرونا , مدارس