پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶
دبیر ستاد دانشگاهی کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی:

پروتکل‌های بهداشتی در ماهیرود ویژه‌تر اعمال شود

دبیر ستاد دانشگاهی کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی گفت: تاکنون نیز در ماهیرود تیم مراقبت دانشگاه علوم پزشکی حضور داشته ولی به واسطه مسئله کرونای هندی پروتکل‌ها در مرز ویژه تر اعمال شود.
پروتکل‌های بهداشتی در ماهیرود ویژه‌تر اعمال شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا شریف‌زاده اظهارکرد: در راستای پیشگیری از ورود کرونای هندی از مرز خراسان‌جنوبی مصوب شده فرمانده مرزبانی جلسه‌ای با افرادی که در مرز درگیر ورود و خروج مسافر و کالا و تأمین امنیت مرز هستند، بگذارند.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در جلسه مرزبانی با این افراد باید پروتکل‌های مورد نیاز برای پیشگیری از این نوع ویروس از طریق مرزهای خراسان‌جنوبی تدوین و برای تصویب به ستاد کرونای استان اعلام شود.

شریف‌زاده ادامه‌داد: البته در حال حاضر نیز همکاران تیم مراقب دانشگاه علوم پزشکی در مرز و تیم مراقبت هلال احمر نیز در بازارچه مرزی مستقر هستند و مسافران را از نظر علائم ابتلاء به کرونا و…مورد بررسی قرار می‌دهند.
وی افزود: اما مسئله ما این است که به علت احتمال ورود کرونای هندی پروتکل‌ها به صورت ویژه‌تر اجرایی و اعمال شود.

دبیرستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی گفت: خوشبختانه به نظر می‌رسد که در روزهای آتی وضعیت بهتری در خراسان‌جنوبی از نظر کاهش ابتلاء به کرونا داشته باشیم ولی این موضوع نباید بهانه‌ای برای کاهش مراعات مسائل بهداشتی باشد.
شریف زاده یادآورشد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هر شرایطی چه با وجود ویروس جهش یافته و یا ویروس عادی بهترین راه برای حفاظت از سلامت است.

وی با اشاره به موضوع واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال در خراسان‌جنوبی که از دیروز آغاز شده است، گفت: در مرحله اول حدود ۲ هزار واکسن کرونا به سالمندان خراسان‌جنوبی تزریق می‌شود و افراد به‌تدریج در نوبت واکسیناسیون قرار خواهند گرفت.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به اینکه دیروز تعدادی از بیماران کرونایی با بهبودی شرایط از بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند مرخص شدند، تا حدی وضعیت تخت های خالی بخش کرونایی این بیمارستان از قبل بهتر شده است.
شریف زاده افزود: در سایر شهرستان های خراسان جنوبی مشکل تخت برای پذیرش بیماران کرونایی نداریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , ماهیرود , خراسان جنوبی