شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱
روحانی:

هر واکسن مورد تاییدی که رسید باید فوری بهره‌برداری کرد

رئیس جمهور با اشاره به خرید واکسن خارجی کرونا ادامه دارد: بهترین واکسن همان اولین واکسن است. هر واکسن مورد تاییدی که رسید آن واکسن را باید فوری بهره‌برداری کرد.
هر واکسن مورد تاییدی که رسید باید فوری بهره‌برداری کرد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، صبح امروز در ستاد ملی مقابله با بیماری گرونا گفت: در همه استان های کشور به پیک نهایی موج چهارم کرونا رسیده ایم، افزایش تعداد ابتلاها در این دوره، خوشبختانه آمار فوتی‌ها در موج چهارم مساوی موج سوم بوده است که این موضوع نشانه افزایش مهارت کادردرمان و کار و تلاش مدافعان سلامت و همچنین مراعات بیشتر از سوی مردم است.

روحانی با اشاره به اینکه اگر همه دست بدست هم نداده بودیم و رنگ بندی ها در مناطق کشور اجرا نشده بود، خروج از پیک چهارم سخت تر می شد، افزود: در این مقطع نیازمند وارد کردن واکسن خارجی هستیم و اینکه گفته می شود برای واکسیناسیون تا زمان آماده شدن واکسن داخلی صبر کنیم، حرف دقیقی نیست.

رئیس جمهور اظهار داشت: گرچه در برخی استان‌ها افت و خیزهایی را مشاهده می‌کنیم اما در همه استان‌های به روند عبور پیک رسیده‌ایم. در این دوره مبتلایان بیشتر بوده اما فوتی‌ها مساوی فوتی‌های دور سوم بوده است. اگر بخواهیم از پیک چهارم عبور کنیم ممکن است چند هفته طول بکشد.
روحانی در مورد واکسیناسیون عمومی در کشور تصریح کرد: در روزهای آینده یک میلیون دوز و اوایل خرداد ۸ میلیون دوز واکسن در اختیار کشور قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به خرید واکسن خارجی کرونا ادامه دارد: بهترین واکسن همان اولین واکسن است. هر واکسن مورد تاییدی که رسید آن واکسن را باید فوری بهره‌برداری کرد. واکسیناسیون آن ۱۳ و ۱۴ میلیون که مورد نظر ما است یعنی افراد مسن و بیماران زمینه‌ای؛ تا پایان این دولت انجام خواهد شد. یعنی باید بگوئیم ما مرگ را مهار کردیم. 
رئیس جمهور تاکید کرد: هیچکس داستان کرونا را دست‌مایه سیاسی برای مسائل حزبی، جناحی و خدای نکرده انتخابات قرار ندهد این موضوع ملی است و همه باید دست به دست هم بدهیم تا حل شود. امیدواریم این انتخابات یک انتخابات خوب و اخلاقی باشد. 
ادامه دارد...
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۹۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , سازمان جهانی بهداشت , واکسن کرونا , روحانی