شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

سامانه بارشی جدید وارد خراسان جنوبی می‌شود

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: براساس الگوی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناختی سامانه بارشی جدید از عصر امروز (شنبه) وارد استان می‌شود و وقوع روان‌آب در پی بارش رگباری و نقطه‌ای دور از انتظار نیست.
سامانه بارشی جدید وارد خراسان جنوبی می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، سمیه لطفی افزود: این سامانه تا عصر دوشنبه در جو استان فعال است.
وی از وزش باد شدید لحظه‌ای، رگبار و رعد و برق تا عصر دوشنبه خبر داد و گفت: احتمال برخورد صاعقه و بارش تگرگ در مناطق مستعد نیز وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز روند افزایشی دمای هوا در استان ادامه دارد و از فردا (یکشنبه) دمای هوا ۲ تا چهار درجه کاهش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز استان بین ۱۶ و ۲۹ درجه سلسیوس متغیر بود افزود: در این مدت سربیشه با دمای ۱۲ و بندان و دهسلم شهرستان نهبندان با ۳۷ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بودند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارندگی را ایستگاه‌های هواشناسی اسدیه و درح با یک میلیمتر ثبت کردند.
سامانه بارشی هفته گذشته نیز در خراسان جنوبی فعال بود و بارش باران در اغلب مناطق شهری و روستایی استان علاوه بر خوشحالی مردم، باعث جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی و خسارت به بخش کشاورزی و راه شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۹۲۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هواشناسی , بیرجند , خراسان جنوبی , بارندگی