سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴
سرپرست اداره ورزش و جوانان طبس خبر داد

برگزاری اولین رالی کویری استان در طبس

سرپرست اداره ورزش و جوانان طبس گفت: با همکاری هیئت اتومبیل‌رانی و موتورسواری اولین رالی کویری استان را به میزبانی طبس برگزار خواهیم کرد و در تلاش هستیم در اسفند ماه اولین رالی کشوری با همکاری فدراسیون برگزار شود.
برگزاری اولین رالی کویری استان در طبس
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حسین قدیمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب‌رسانه طبس اظهار داشت: اعتبارات حوزه جوانان در این اداره بسیار پایین بوده و تاکنون اعتبار مصوب برای شهرستان در این خصوص نداشته‌ایم که خوشبختانه در سال جاری با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مبلغ 900 میلیون تومان اعتبار جهت ساخت و بهره‌برداری خانه جوان شامل یک سالن اجتماعات و فضای فرهنگی و هنری مصوب شده است.
وی تصریح کرد: سالن ورزشی جوخواه به متراژ یک هزار و 100 متر مربع با اعتبار بالغ مصوب 890 میلیون ریال در دست پیگیری است و سالن 15 خرداد در مسیر منطقه دیهشک تاکنون اعتباری مصوب نشده است و مشکل در بحث مالکیت وجود دارد و در دست اقدام است و خوابگاه ورزشی که توسط این اداره در نظر گرفته شده است با حدود 200 متر مربع تکمیل و نیاز به تجهیز دارد که اقدامات مناسبی جهت تجهیز آن در دست پیگیری است.
سرپرست اداره ورزش و جوانان طبس افزود: در شهرستان طبس تعداد 4 مکان ورزشی در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است که در اختیار عموم افراد متقاضی قرار گیرد و در بخش خصوصی در طبس یک سمن، فعالیت می‌کند و دو نفر متقاضی ایجاد سمن مردم نهاد داشته‌ایم و آماده همکاری با آنان بوده و از این موضوع استقبال می‌کنیم.
قدیمی در خصوص نمازخانه سالن ورزشی پنج اردیبهشت ادامه داد: در برنامه ششم توسعه الزاما همه مکان‌های ورزشی باید مسجد و نمازخانه داشته باشد و سالن 1200 نفری پنج اردیبهشت در دست تعمیر است که نمازخانه نیز پیش‌بینی خواهد شد و این سالن تاکنون به این اداره تحویل و تحول نشده است.
وی خاطرنشان کرد: مبلغ 80 میلیون تومان برای تجهیز سالن‌ و مکان‌های ورزشی کل شهرستان درخواست شده است که در دست بررسی است و نمازخانه سالن ورزشی پنج اردیبهشت و سایر سالن‌های ورزشی قطعا باید اجرایی شود.
*تنها راه نجات ورزش طبس، تشکیل باشگاه زغال سنگ است
سرپرست اداره ورزش و جوانان طبس گفت: باید از ظرفیت زغال‌سنگ بهتر از این استفاده شود و تنها راه نجات ورزش شهرستان و استان تشکیل قانون‌مند باشگاه زغال‌سنگ است و طبق پیگیری این شرکت مربی لیگ برتری هندبال توسط هیئت هندبال از سبزوار جهت ساماندهی جوانان طبس به این شهرستان خواهد آمد و ترکیب تیم‌ها چیده و از بین نوجوانان سطح شهر جوانان ارزشمندی به ورزش کشور معرفی خواهند شد.
قدیمی ادامه داد: راه‌اندازی مجمع خیرین که یکی از مشکلات ورزش و جوانان است با جذب سرمایه‌های خیرین می‌تواند مشکل‌ساز باشد و قطعا از لحاظ ارزش کار فعالیت‌های ماندگاری با همکاری خیرین برجای خواهد ماند که نمونه آن توسط یک خیر زورخانه مسکن مهر طبس به مبلغ 300 میلیون تومان در دست اقدام است.
وی تصریح کرد: با همکاری هیئت اتومبیل‌رانی و موتورسواری اولین رالی کویری استان را به میزبانی طبس برگزار خواهیم کرد و در تلاش هستیم در اسفند ماه اولین رالی کشوری با همکاری فدراسیون برگزار شود.
سرپرست اداره ورزش و جوانان طبس افزود: جهت توانمندسازی هیئت‌های ورزشی و مدیریت جدی در این امور برای اولین بار در شهرستان‌های استان، شهرستان طبس از مشاور علمی و فنی در بحث توسعه برنامه راهبردی خود استفاده خواهد کرد و امروزه پیشرفت و توسعه در برخی رشته‌ها و سطح فکرها باید از استان فراتر رود و ضعف‌هایی در ورزش استان است که باید مشکلاتش مرتفع شود.
قدیمی بیان داشت: معادن، آستان قدس، راه‌آهن، آموزش و پرورش و سایر نهادها می‌توانند در ایجاد مجموعه‌های ورزشی به ما کمک کنند چرا که این امر مهم به توسعه شهرستان طبس کمک می‌کند و این شهرستان ظرفیت‌های مناسبی داریم.
*تبدیل طبس به قطب ورزش ساحلی کشور
وی در خصوص اتاق فکر نخبگان گفت: ایجاد اتاق فکر نخبگان و پیشکسوتان شهرستان در طبس با حضور 180 نفر از پیشکسوتان شناسایی شده، تبدیل طبس به قطب ورزش ساحلی کشور طبق دستور تاج رئیس فدراسیون فوتبال، احداث پایگاه موزه ورزش قهرمانی، احداث و یا اختصاص مکانی مناسب جهت ورزش‌های همگانی و یا کمربند پیاده‌روی از نکات در دست بررسی توسط این اداره است.
سرپرست اداره ورزش و جوانان طبس اضافه کرد: کار زیرسازی چمن ورزشگاه آزادی طبس با اعتباری بالغ بر 75 میلیون تومان انجام شده است و زیرسازی پیست دو و میدانی آن در حال انجام است که طی دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
قدیمی عنوان داشت: با پیگیری‌های معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس بحث ارتقا اداره ورزش و جوانان به‌عنوان معاونت اداره‌کل و مدیریت ورزش و جوانان شهرستان طبس در دست اقدام و مکاتبات انجام شده است و در انتظار تایید وزارت‌خانه هستیم که اقدام بسیار مناسبی برای شهرستان طبس خواهد بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۶۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کویر , رالی , طبس