جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
حامد حسنی:

اسرائیل نامشروع

حامد حسنی: اگر تظاهرات در داخل کرانه غربی رخ می‌داد می‌توان پیش بینی کرد که ارتش اسرائیل به راحتی آب خوردن صدها تن را دریای خون شناور می‌کرد.
اسرائیل نامشروع
 
نیازی نیست که بگوییم ارتش اسرائیل در نوار غزه حمام خون راه انداخت یا نیازی نیست که بگوییم جشن سالگرد تاسیس اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس در دریایی از خون به پا شد و نیازی نیست که بگوییم ارتش اسرائیل خونبارترین سالگرد تاسیسش را برگزار کرد بلکه کافی است تا جنایات بزرگ اسرائیل از زمان تاسیس تاکنون را دوباره ورق بزنیم تا روشن شود قتل و ویرانگری علیه فلسطینی‌ها و سرزمین‌های فلسطینی صفحاتی عادی در تاریخ 70 ساله رژیم اشغالگر قدس است.
چند روز گذشته ارتش اسرائیل به روی راهپیمایی مردم فلسطین در سالگرد تاسیس نکبت‌بار رژیم صهیونیستی آتش گشود و 60 تن را شهید و بیش از سه هزار نفر مجروح بر جای گذارد. مردم فلسطین در غزه نه سلاحی داشتند و نه به داخل سرزمین‌های اشغالی هجوم بردند بلکه فقط راهپیمایی، تظاهرات و آتش زدن لاستیک‌ها در داخل محدوده غزه را انجام دادند، با این حال ارتش اسرائیل بی‌درنگ و بی محابا ده‌ها تن را شهید و صدها تن مجروح بر جای گذارد. اگر این تظاهرات در داخل کرانه غربی رخ می‌داد می‌توان پیش بینی کرد که ارتش اسرائیل به راحتی آب خوردن صدها تن را دریای خون شناور می کرد.
ساخت و انبار سلاح‌های اتمی در اسرائیل نیز مبتنی بر اندیشه حفظ امنیت اسرائیل است. به زبان ساده اسرائیلی‌ها سلاح اتمی درست نکردند که از آن به عنوان موازنه وحشت در خاورمیانه درست کنند زیرا زمانی که آن‌ها سلاح‌های کشتار جمعی و موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک‌های اتمی ساختند هیچ کشور عربی در منطقه خاورمیانه مجهز به سلاح اتمی نبود تا اسرائیل مدعی حفظ موازنه وحشت شود بلکه اسرائیل این سلاح‌های کشتار جمعی را ساخت تا اگر در هر جنگی توانایی‌های سلاح‌های کلاسیک آن‌ها پاسخگوی حملات کشورهای عربی نبود آنگاه از سلاح اتمی استفاده کند.
روشن است که خاورمیانه عاری از سلاح اتمی حالا و در زمان کنونی فقط و فقط باید مترادف با اسرائیل عاری از سلاح اتمی شود چرا که جز اسرائیل طرف دیگری در خاورمیانه وجود ندارد که چنین سلاحی داشته باشد، اسرائیل تنها طرف خاورمیانه است که موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک‌های اتمی دارد.

انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۹۰
کلمات کليدی: اسرائیل