پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲
سیده فاطمه قاسمی:

حجاب فاطمی در مقابل حجاب غربی

سیده فاطمه قاسمی: هر ساله در روز عفاف و حجاب و روز دختر شاهد حرکت گروه های بسیاری برای فعالیت در این عرصه هستیم، گروه های مردمی که در زمینه‌ی فضای مجازی و فضای حقیقی برای این امر تلاش با نیتی خالص انجام میدهند.
حجاب فاطمی در مقابل حجاب غربی
 
اگر به تقویم نگاهی بیندازیم و مناسبت امروز را مشاهده کنیم خواهیم دید که امروز به نام روز عفاف و حجاب نام گذاری شده است، روزی که یادآور حادثه‌ی تلخ مسجد گوهرشاد و شهادت ٢٠٠٠نفر انسان بی گناه است .
در آن روزها یعنی ٢١ تیرماه ١٣١۴و با توجه به اجباری شدن کلاه شاپو از طرف حکومت که تماما بوی فرهنگ غربی میداد مردم در مسجد گوهرشاد بر علیه این حرکت حکومت به اعتراض برخواستند و از سربازان و فرماندهان حکومت هیچ کس جرئت اهانت به آستان مقدس امام رضا (ع)را نداشت جز فرمانده قادری که این عملیات و جنایت وحشیانه‌ی دولت را به دست گرفت.
آن‌ها پس از اینکه 2000 نفر را کشتند آن‌ها را به بیرون دروازه، پایین خیابان بردند و خندقی کندند و همه را درآن خندق انداختند و رویشان خاک ریختند، به همین اندازه ظالم و بی رحم بودند.
 در آن‌ روز زنان زیادی شهید شدند، اما فلسفه‌ی یک زن را، حجاب را و عفت را هم‌چنان با خون‌هایشان تازه نگه داشتند .
امروزه سوالی که ما باید به عنوان یک زن ایرانی از خودمان بپرسیم این است که آیا حرکت‌های ما ، دولت و مردم در این زمینه و برای ترویج این امر مفید و تٵثیر گذار بوده است ؟آیا اصلا قدمی رو به جلو برداشته ایم به نحوی که خون آن شهیدان پایماتل نشود؟
در اینجاست که باید بگوییم غالبا گروه‌های مردمی و آتش به اختیار در صحنه اند، جوانانی که با تمام وجود تجربه کرده اند فلسفه ی عفاف و حجاب را و حالا در صحنه حاضرند برای انتقال این حس خوب به دیگران.
هر ساله در روز عفاف و حجاب و روز دختر شاهد حرکت گروه های بسیاری برای فعالیت در این عرصه هستیم، گروه های مردمی که در زمینه‌ی فضای مجازی و فضای حقیقی برای این امر تلاش با نیتی خالص انجام میدهند، اما متٵسفانه نه تنها از سوی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها و ارگان‌ها کار ویژه ای صورت نمی‌پذیرد، بلکه گاها سنگ اندازی هایی در راه گروه های آتش به اختیار مردمی دارند.
امیدواریم که هر ساله فعالیت هایی اثر گذارتر بیشتر و بهتری در این زمینه چه از طرف گروه های مردمی و چه از طرف ارگان ها و سازمان های دولتی مشاهده کنیم وقدمی برداریم تا حجاب فاطمی در کشور نمایان تر شود و الگوی دختران این جامعه کسانی نشوند که بویی از دیانت نبرده‌اند و در تلاش‌‍اند تا حجاب غربی را جایگزین حجاب فاطمی  در کشور کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۲۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حجاب غربی , حجاب فاطمی