پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶
شهابی:

انتخاب الگوی اصلح

فعال فرهنگی: متاسفانه افرادی بعنوان روشن فكر و ايده‌پرداز و الگو پديدار گشته‌اند كه نه‌تنها موجب سعادت و رستگاري دنيا و آخرت كسي نيستند بلكه موجب گمراهي و تباهي زندگي دنيوي و اخروي پيروانشان هم مي‌شوند.
انتخاب الگوی اصلح
 
بسم الله الرحمن الرحيم
از خلقت انسان تا كنون هميشه گفته‌اند، هم نشين صالح برگزين و الگويي نيك براي زندگيی‌ات انتخاب  و از آن براي موفقيت استفاده كن. هميشه هرگاه صحبت از مرام و معرفت و برادري مي‌شد نام حضرت عباس را برزبان مي‌آورديم، همچنين براي صبر و استقامت حضرت زينب و براي ايثار و فداكاري، سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين و ساير اهل بيت را مثال مي‌زديم و در زندگي الگوي اخلاقي و رفتاري ما بوده‌اند.
اما اسوه‌ها و الگوهاي حسنه محدود به بعد معنوي نيست بلكه در زمينه هاي مادي و سياسي و علمي هم هميشه افرادي صاحب نام وجود دارند براي مثال؛ امام خميني(ره)، پروفسور سميعي و غیره‌، و اكثرما سعي كرده‌ايم مانند اين بزرگان راه و روش صحيح زندگی را ياد بگيريم و رستگار شويم.
اما اكنون متاسفانه افرادی بعنوان روشن فكر و ايده‌پرداز و الگو پديدار گشته‌اند كه نه‌تنها موجب سعادت و رستگاري دنيا و آخرت كسي نيستند بلكه موجب گمراهي و تباهي زندگي دنيوي و اخروي پيروانشان هم مي‌شوند، و عده اي كه درك صحيحي از امورات دنيا ندارند با چشمان و گوش‌هاي بسته به تقليد از اين افراد ميپردازند و دنيا و اخرت خود را رو به تباهي ميبرند و با دستان خودشان زمينه فساد و فحشاء را براي فرزندانشان محيا مي‌كنند، براي مثال مسيح علي‌نژاد از زمره اين گمراهان است كه نه‌تنها خود راه فساد را در پيش گرفته و درراه كفار قدم نهاده است بلكه جوانان پاك ايراني را نيز به ظلماتي كه خود درآن قرار دارد هدايت ميكند، غيرت مردان و حيا و حجاب و عفاف زنان و دختران ايراني را از بين ميبرد و مردمان آن جامعه غربي را كه در آن بي حيايي عرف است و به وي تجاوز گروهي كرده اند چشم و دل سير مينامد! و مردان غيور ايراني را كه ناموس خودرا از هرگونه تعرض مصون مي‌دارند و نسبت به ناموس ديگران هم چنين‌‌اند با كلماتي مانند سنتي‌ مورد خطاب قرار مي‌دهد و همچنين از دولت و رژيمي حقوق مي‌گيرد كه ايران را دشمن خود ميداند. حال جاي اين سوال خالي است كه اگر آن جامعه اي كه علينژاد در آن زندگي مي‌كند كه زنان آن هيچ گونه حجابي ندارند و هر نوع ارتباط دختر و پسري عادي و خالي از  اشكال است، ‌اگر مردانشان چشم و دل سيرند  چرا مورد تجاوز گروهي قرار گرفته است؟
اما نكته دردناك اين است كه كه با وجود نكات مذكور، عده‌اي از هموطنانمان سخنان بي‌ارزش و پوچ مسيح علي‌نژاد را سرلوحه زندگي خود قرار مي‌دهند و حجاب و حياي خودرا كنار مي‌گذارند و با كوچک‌ترين امر به معروف يك جوان مؤمن برافروخته ميشوند وبا تلفن همراه خود شروع به فيلم برداري ميكنند و وي را مزاحم مي‌نامند! پيروان علی‌نژاد وقاحت را به حدي ميرسانند كه در شب شهادت امام صادق(ع) دركنار مسجد كشف حجاب و شروع به رقاصي ميكنند! اين حركت بي شرمانه كه چندي پيش درشب شهادت امام صادق رخ داد هيچگاه نميتواند نماد روشن فكري باشد چرا كه حتي فردي كه مسلمان هم نيست براي احترام به افراد عزادار چنين رفتاري را مرتكب نمی‌شود و بی‌شک مورد محكوميت هر عقل سليمی است، با كمي تفكر و تعقل در مي يابيم كه حرف اين افراد شعارهاي آزادي زنان و غيره نيست بلكه مشكل آن‌ها دين و مذهب و ارزشي است كه اسلام به زن داده است! و پيوسته در كوشش و تلاش اند كه اين ارزش را از بين ببرند و مانند جوامع غربي زن را تبديل به كالايي بي‌ارزش كنند! افرادي بي دغدغه كه تنها مشكل زندگيشان بحث حجاب اختياري و ورود زنان به ورزشگاه است هيچ گاه در زندگي هم سو و همگام با مردم نبوده و نيستند و نخواهند بود، با اين حال اميد به هدايت همه انسان ها توسط خداوند متعال وجود دارد و ان شاالله همه ما درك كافي براي تفكيك الگوي انسان ساز از الگوي مخرب را داشته باشيم.

​انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۲۶۸