يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
تحلیلگر سیاسی:

علی الظاهر در مجلس به فرعیات بیشتر از موضوعات اصلی پرداخته می‌شود

شهابی:کشوری که در ساخت موشک‌های نقطه زن و سلاح‌های پیشرفته حرف اول را در دنیا می‌زند آیا باید مردم در این کشور برای تهیه پوشک فرزندان خود مشکل داشته‌باشند؟
علی الظاهر در مجلس به فرعیات بیشتر از موضوعات اصلی پرداخته می‌شود
 

مجلس طبق قانون اساسی و توصیفات امام خمینی بنا بود حامی منافع ملت و تا حدود زیادی کنترل کننده اعمال دولت باشد اما طی چند سال اخیر گویی نمایندگان مجلس نماینده یک دیگر ودولت شده‌اند تا نماینده مردمی که آ‌ن‌هارا به خانه ملت فرستاده‌اند.
ایران کشوری مردم سالار است که به معنای واقعی کلمه مردم تعیین کننده سرنوشت کشورخویش ‌اند به نحوی که اگر به تکرارهای یک فرد یا سخنان غیرکارشناسانه و بی منطق عده‌ای سلبریتی گوش نمایند وبنا بر آن رای دهند برجام نافرجامی را وارد کشور می‌کنند که صنعت هسته‌ای را از پیشرفت باز دارد و یا نمایندگانی را راهی مجلس کنند که آن‌را سریعا تصویب نمایند.
یکی دیگر از نتایج چنین انتخابی می‌شود نماینده‌ای که یک کارمند دولت را بدلیل قانون مداری مورد هتاکی قرار دهد و هیئت رئیسه مجلس هم به جای بازخواست نماینده به دنبال فیلم گیرنده و پخش کننده آن می‌روند و در ایامی که چند دانش‌آموز زاهدانی در آتش سوختند نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر را بخاطر جریان گمرک در راستای کار خود قرار ‌می‌دهند.
مجلس که وضع کننده قوانین است و آینده مردم و کشور را تعیین می‌کند با اعمال خود این سوال را در ذهن ایجاد میکند که تا چه حد به رسالت خود عمل می‌کند؟ و آیا آنقدر که در عمل بدنبال جلب رضایت عده‌ای از وزرا هستند به دنبال پی گیری مطالبات و خواسته های مردم هم هستند؟
سوءمدیریت دولت در کنترل بازار ارز و قیمت تولیدات داخلی دربازار، عدم توجه خودروسازان به استانداردهای بین المللی و تولید خودروهای ایمن و به روز و چندین مشکل دیگر که در کشور وجود دارد مواردی است که عزم جزم نمایندگان را برای کشاندن مسئولان ذی ربط به مجلس و بیان مطالبت مردم را می‌طلبد اما علی الظاهر در مجلس به فرعیات بیشتر از موضوعات اصلی پرداخته می‌شود.
کشوری که در ساخت موشک‌های نقطه زن و سلاح‌های پیشرفته حرف اول را در دنیا می‌زند آیا باید مردم در این کشور برای تهیه پوشک فرزندان خود مشکل داشته‌باشند؟ تمامی این‌ها بدلیل عدم انتخاب صحیح از سوی مردم است.
مردم هم اکنون به این نتیجه رسیده‌اند مهم ترین اصل برای اداره کشور یک مدیریت جهادی انقلابی و دلسوزانه است و دریافته‌اند که چنین مدیریتی کشور را به تمامی قله‌های پیشرفت می‌رساند همانطور که به لطف نیروهای انقلابی امروز به کشوری در عرصه نظامی تبدیل گشته‌ایم که هیچ کشوری توانایی تجاوز را ندارد .
برجام به مردم فهماند آمریکا غیرقابل اعتماد ترین کشور در دنیا است و برخورد زننده نماینده سراوان با کارمند گمرک و عدم برخورد جدی مجلس با این نماینده، به مردم فهماند که با کاغذهای کوچک رای خود آینده کشور را یا میسازند یا از پیشرفت باز می‌دارند و در پایان امید است از تجربیات درس بگیریم
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۲۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، ترامپ ، ایران ، موشک ، مجلس