يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
یادداشت روز|

نماینده پروازی، عاقبتش مانند مربی پروازی است!

در روزهای اخیر، شاهد ثبت‌نام چهره‌ها و اشخاص مختلف برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی بودیم. اما باید در انتخاب خود بسیار دقت کرد؛ چراکه نماینده پروازی عاقبتش مانند مربی پروازی است.
نماینده پروازی، عاقبتش مانند مربی پروازی است!
 
این روزها دو موضوع به ترند اول رسانه‌ها و گفتمان روزمره مردم تبدیل شده‌است؛ موضوع اول، قرارداد مارک ویلتموس مربی بلژیکی تیم ملی ایران است که پس از کلی سر و صدا به دلیل عدم موفقیت و یا عدم پرداخت تعهدات فسخ شد! بی‌شک تمامی کارشناسان علت عدم موفقیت مارک ویلتموس بلژیکی را پروازی بودن وی می‌دانند؛ مربی‌ای که روزهایی که باید در ایران می‌بود، وقت خود را خارج از ایران گذراند و نتیجه آن چیزی شد که هم‌اکنون می‌بینیم و نباید می‌شد.

موضوع دوم داغ این روزها، ثبت‌نام چهره‌ها و اشخاص مختلف برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی است. اما آیا نماینده پروازی می‌تواند مشکلی از مشکلات استان را حل کند؟ آیا اصلا او در بطن مردم حوزه خود است که از مشکلاتشان مطلع شود؟

در خبرهای روزهای گذشته بسیار خوانده‌اید که فلان چهره با حضور در وزارت کشور ثبت‌نام کرد! آیا کسی که حتی برای ثبت‌نام، زحمت حضور در استان خراسان‌جنوبی را به خود نداده‌است، می‌تواند در آینده خود را موظف به حضور در این استان و ارتباط چهره به چهره با مردم نماید؟
در این میان، چهره‌هایی هم دیده‌ می‌شدند که سال‌هاست خارج از استان و یا شهرستان‌های استان زندگی می‌کنند درحالی که مسئولیت شاخصی نداشته و حتی بعضا بازنشسته هم شده‌اند! تب احساس تکلیف، در برخی اینقدر جوشان بوده‌است که فقط می‌خواهند امروز خود را به کرسی سبز مجلس برسانند و فردا بگویند وظیفه نماینده تصویب قوانین ملی است، نه به دنبال رفع مشکلات استان دویدن و یا رفع مشکلات کوچک و بزرگ مردم حوزه انتخابیه!
آیا کسی که خانه و خانواده‌اش شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌اش نیست، می‌تواند خود را موظف به زندگی در آن منطقه کند؟!

امیدواریم مردم فهیم خراسان‌جنوبی با انتخاب‌ درست و دقیق، نمایندگانی را انتخاب نمایند که از جنس خودشان بوده و توسعه استان برایشان در اولویت است.
امیدواریم آن چیزی که امروز به خاطر انتخاب یک مربی پروازی بر سر تیم‌ملی فوتبال ایران آمده، فردا به خاطر داشتن نمایندگان پروازی بر سر استان نیاید.
ر. خسروی – خراسان‌تایم

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , انتخابات , مجلس , یادداشت