شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۰
یادداشت روز|

ز گهواره تا گور الف ب پ...

باتوجه به شرایط جامعه درحال حاضر، لازم است در کنار سوادآموزی برای بزرگسالان، به مباحث سواد فضای مجازی نیز پرداخته و توجه ویژه‌ای شود.
ز گهواره تا گور الف ب پ...
 
آموختن، مقدس و واژه‌ای فراگیر است؛ ارزش این کلمه آنقدر والاست که خداوند در قرآن کریم با سوگند به قلم و آنچه به وسیله ی آن نگاشته می‌شود نسخه‌ای شفا بخش را معرفی کرده‌است.

به راستی چرا باید قلم به دست باشیم؟!
بسیار واضح است؛ سواد یکی از حقوق اولیه‌ انسانی در جهت عدالت اجتماعی است، ضمن اینکه آموزه‌های دینی ما نیز تأکید زیادی بر سواد و سوادآموزی دارند.
حتی باید گفت جامعه‌ای سعادتمند است که به سلاح علم و ایمان مجهز باشد. نام‌گذاری هفته سوادآموزی، خود نشان از اهمیت بالا و تاثیر سوادآموزی بر توسعه جوامع بشری است.

نهضت سوادآموزی یکی از مقدس‌ترین نهادهای انقلاب است که با ورود فناوری‌های جدید و گسترش دانش، ضرورت برخورداری از توانایی خواندن و نوشتن حتمی شده‌است. باتوجه به شرایط جامعه درحال حاضر، حتی لازم است در کنار سوادآموزی برای بزرگسالان، به مباحث سواد فضای مجازی نیز پرداخته و توجه ویژه‌ای شود.

فرصت را مغتنم شمرده و از همه فعالین عرصه سوادآموزی قدردانی می‌کنم؛ امیداست برای ریشه کردن بی‌سوادی و کم‌سوادی، هدف و رسالت این نهضت موردتوجه و دقت قرارگیرد و شاهد رشد و توسعه سرزمینمان باشیم.

س. گنجی- خراسان‌تایم
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۱۱۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تحصیل , نهضت سوادآموزی