يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
یادداشت اختصاصی خراسان تایم

مردمی که برای انقلابی بودن سنگ تمام میگذارند / جشن های مردمی در انتظار آغاز دهه فجر

دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان هاست؛ و این که چه بودیم و چه می کردیم و چه می خواستیم، و اکنون کجاییم و چه می کنیم.
مردمی که برای انقلابی بودن سنگ تمام میگذارند / جشن های مردمی در انتظار آغاز دهه فجر
 
این روزها بوی خوش فجر به همراه عطر آزادی و شمیم استقلال از راه می رسد و تقویم تاریخ بار دیگر برگ زرینی به خود می گیرد.

سلام بر فجر و سلام بر فجر آفرینان میدان عشق. بهمن که می آید، از کوچه پس کوچه های شهر گرفته تا مساجد و بازار همه و همه چراغانی شده و پیر و جوان، کسبه و دانشجو با نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران، نصب ریسه و.... به نوعی افتخار ایرانی بودن خود را به همگان ثابت می کنند و بساط جشن برپا میکنن.
از رشادت مردان آن روزگار گرفته تا یادآوری رشادت های شیرزنانی که پا به پای مردان در انقلاب خود حرکت کردند باید بگوییم هستند جوانانی که با وجود اینکه سن شان به ان روزها قد نمیدهد اما بازهم برای یکی بودن برای انقلابی بودن سنگ تمام میگذارند.

بهمن که می آید کوچه های شهر پر از نسترن و نیلوفر می شود، بازاریان با نصب پرچم های ایران و با توزیع شربت و شیرینی تمام لذت خود را از ایرانی بودن بیان می کنند و چه زیباست این همدلی.
با فرا رسیدن دهه مبارک فجر شور و شوق وصف ناپذیری در مدارس نیز برپا می شود. دانش آموزان به طور خود جوش و با هیجان وصف ناپذیری به آذین بندی کلاس پرداخته و با شرکت در گروه های سرود و نمایش خود را برای جشن های دهه فجر آماده می کنند. 

و چه بی صبرانه انتظار دهه مبارک فجر را می کشند و با اشتیاق، محیط مدرسه و کلاسها را تزیین می کنند. 
از روزنامه دیواری، تشکیل گروه سرود و نمایش گرفته تا خواندن مقاله و سخنرانی دهه فجر توسط دانش آموز درصف صبحگاه و ...همه و همه تلاش دانش اموزانی است که میخواهند جشن دهه فجر را باشکوه تر از هرسال برگزار کنند.
پخش آهنگ های انقلابی اینروزها در صدا و سیما نیز لذتی دارد و شاید نوستالژی باشد برای مردمانی که در شرایط سخت امام و میهن خود را تنها نگذاشتند و غیور مردانه با تمام توان برای انقلاب خود جنگیدند و این روزها لذت و شیرینی آن را می چشند.

دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان هاست؛ و این که چه بودیم و چه می کردیم و چه می خواستیم، و اکنون کجاییم و چه می کنیم. 

این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است؛ انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.
بی شک این جشن ها و این شور و نشاط انقلابی و مردمی باعث شده است که دهه فجر ماندگار شود و همچون مناسبت های مذهبی مردم برای انقلابشان خرج میکنند و تلاش ها میکنند.

انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود، که در آن اراده مردم با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند. 
با پای گذاردن در دایره معنویت و ایثار و شهادت بود که فرزانگان خاک، از این سرزمین پاک، به سوی افلاک، پر گشودند و تا نهایت تاریخ جاودانه شدند.
یاد تمامی شهیدان انقلاب اسلامی همیشه سبز باد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۳۲۱۴
کلمات کليدی: یادداشت ، نوفرستی ، انفلاب ، دهه فجر ؛ اسلامی ، اسلام ، امام