دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۳
امام جمعه بشرویه:

فرارهای مالیاتی و اختلاس‌ها مصیبت بزرگی برای کشور است

امام جمعه بشرویه با اشاره به نقش مالیات در توسعه و آبادانی کشور گفت: فرار مالیاتی توسط میلیاردرهای زیرزمینی و همچنین اختلاس‌های اخیر از مصیبت‌های امروز کشور است.
فرارهای مالیاتی و اختلاس‌ها مصیبت بزرگی برای کشور است
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حجت‌الاسلام محمد شمس‌الدین در نشست هم‌اندیشی مدیرکل امور دارایی و مالیاتی خراسان جنوبی و اعضای ستاد نماز جمعه بشرویه که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد با اشاره به نقش مالیات در توسعه و آبادانی کشور اظهار داشت: پرداخت مالیات در کشور توسط مودیان و متولیان کار، سهم به‌سزایی در پیشرفت و آبادانی کشور بر عهده دارد.
امام جمعه بشرویه افزود: موافقت با ارتقا گروه مالیاتی شهرستان بشرویه به اداره موجب می‌شود تا بسیاری از تصمیم‌گیری‌های مالیاتی در این شهرستان مستقل شود و بخش قابل توجهی از مشکلات مردم در رفت و آمد به شهرستان مجاور برطرف شود.

وی با تاکید بر گسترش فعالیت‌ها برای حذف لایه‌های خاکستری جامعه و اخذ مالیات از آنان گفت: راه‌اندازی پلیس مالیات با هدف شناسایی لایه‌های خاکستری و فرار مالیاتی در کشور بسیار کاربردی و مؤثر خواهد بود و تا کسانی که با کسب درآمدهای میلیاردی زیرزمینی، حق خود را به نظام ادا نمی‌کنند و از پرداخت مالیات فرار می‌کنند شناسایی شوند.

شمس‌الدین افزود: عدم برخورد با اینگونه افراد مورد خدشه دار شدن نظام می‌شود و باید بامتخلفان مالیاتی برخورد شود و در کنار آن امور مالیاتی با کسانی که زحمت می‌کشند و حساب آنان شفاف است مشوقانه رفتار کند.

امام جمعه بشرویه، فرار مالیاتی توسط میلیاردرهای زیرزمینی و همچنین اختلاسهای اخیر را از مصیبتهای امروز کشور دانست و گفت: مردم کشور ما غالباً سخت کوش و زحمتکش هستند ولی زمانی که می‌بینند عده‌ای با واسطه گریهای میلیاردی و یا اختلاس‌های بزرگ، پول به جیبت می‌زنند ممکن است موجب ناامید کردن مردم از حکومت دینی شود و این همان امری است که دشمن به دنبال آن است و نباید اجازه افزایش این وضعیت را داد.

وی خواستار مراعات حال بازاریان و فعالان اقتصادی شهرستان بشرویه در حوزه مالیاتی شد و گفت: بحران بزرگ خشکسالی مردم شهرستان بشرویه را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است و با وجود اینکه این شهرستان به عنوان خشکترین شهر کشور معرفی شده است و شغل غالب مردم کشاورزی است، ولی آن گونه که باید این واقعه دردناک در بشرویه توسط برخی متولیان درک نشده و نیاز است تا اداره مالیات نیز با مردم مراعات بیشتری کند.

شمس‌الدین افزود: کشاورزان و دامداران و برخی فعالان اقتصادی زیر بار سودهای کلان وامهای بانکی و خشکسالی‌ها له شده‌اند و باید به آنان رسیدگی شود.
یحیی یعقوب‌نژاد نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت برطرف کردن مشکلات فعالان اقتصادی در بشرویه خاطرنشان کرد: نشست هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی یکی از برنامه‌های مهم در بشرویه است و مقرر شده است جلسه‌ای با حضور فعالان اقتصادی برگزار شود و نسبت به رفع و رجوع مشکلات در چهارچوب مقررات  اقدام شود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی از ارتقای گروه مالیاتی بشرویه خبر داد و گفت: براساس پیگیری‌های امام جمعه و فرمانداری بشرویه سطح گروه  مالیاتی این شهرستان به اداره ارتقا یافت.
وی افزود: با تحقق این امر حکم ابلاغ رئیس گروه نیز به رئیس اداره ارتقا یافته و تصمیم‌گیری‌های مختلف مالیاتی در بشرویه به صورت مستقل انجام خواهد شد.
یعقوب‌نژاد کاهش تردد مردم بشرویه به شهرستان مجاور را از دیگر مزایای این ارتقا برشمرد و گفت: با استقلال کامل اداره امور مالیاتی بشرویه بخشی از مراجعات مردم به شهرستان مجاور برطرف شد.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با اشاره به اعطای حکم ریاست این اداره گفت: به موجب ابلاغ این حکم احمد واعظیان که پیش از این به عنوان سرگروهی مالیات بشرویه خدمت می‌کرد از این پس به عنوان رئیس اداره امور مالیاتی بشرویه منصوب می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۵
کلمات کليدی: اختلاس ، ایران ، دولت ، قوه قضائیه،بیرجند، خراسان تایم ، خراسان جنوبی ، خراسان ،