پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
نماینده مردم بیرجند در مجلس:

دولت هیچ برنامه‌ای برای اشتغال و ماندگاری روستائیان خراسان جنوبی ندارد

شعار دولت یازدهم اعتدال است و این اعتدال نباید تنها در بخش سیاسی باشد بلکه مهمترین بخش اعتدال باید در زمینه اقتصادی باشد.
دولت هیچ برنامه‌ای برای اشتغال و ماندگاری روستائیان خراسان جنوبی ندارد
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی در آئین هدایای مقام معظم رهبری با مشارکت بنیاد علوی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: از اینکه لطف مقام معظم رهبری در آستانه بازگشایی مدارس خراسان جنوبی شد بسیار خرسندیم.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر سرانه درمان جزو آخرین استانهای کشور است، افزود: باید به استان خراسان جنوبی توجه بیشتری شود که خوشبختانه در این سالها با تغییر رویکرد در بنیاد مستضعفان شرایط بهتر شده است.
نماینده مردم شهرستانهای بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس گفت: با سفر آقای سعیدی کیا به استان مجتمع ورزشی کلنگ زنی و زمین از آن بنیاد مستضعفان بوده که برای این پروژه به مردم استان بخشید.

عبادی با بیان اینکه هر چه زودتر باید مراحل احداث مجتمع ورزشی به اتمام برسد، افزود: درآمد سرانه مردم خراسان جنوبی پایین است که این وضعیت دولت را در این راستا سنگین‌تر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه توازن در بحث توسعه وظیفه دولت است، اظهار داشت: با تصویب در مجلس شورای اسلامی 2 درصد از کل بودجه به مناطق محروم تعلق می‌گیرد و در این راستا استانهای که در توسعه عقب هستند، را نزدیک‌تر می‌کند.
نماینده مردم شهرستانهای بیرجند درمیان وخوسف در مجلس گفت: شعار دولت یازدهم اعتدال است و این اعتدال نباید تنها در بخش سیاسی باشد بلکه مهمترین بخش اعتدال باید در زمینه اقتصادی باشد.

عبادی با بیان اینکه باید شرایطی ایجاد شود تا استانها از جهت سرانه به حدی برسند که بتوانند جاهای دیگر را تغذیه کنند، افزود: خراسان جنوبی خشکسالی 20 ساله دارد که با این شرایط چشم‌‌انداز آینده آن مشخص نیست و در این راستا دولت باید توجه ویژه داشته باشد که تاکنون در این راستا هیچ توجهی از سوی دولت ندیده‌ایم.

وی با اشاره به پروژه راه‌آهن اظهار داشت: برای راه‌آهن ما نمایندگان استان خون دل زیادی خورده و اعتبار اولیه مشخص اما باز همان اعتبار را هم ندادند و مسئولان باید بدانند مشکلات مردم خراسان جنوبی با لبخند زدن و ادبیات زیبا برطرف نمی شود.

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس گفت: به اندازه چند حقوق نجومی هم به ما اعتبار نداده‌اند و اما  برای راه آهن شمال ردیف اعتباری داده و 65 درصد پیشرفت دارد.
عبادی با بیان اینکه روحانی باید توجه بیشتری به زیرمجموعه خود داشته باشد، افزود: باید به استان ما به صورت ویژه نگاه شود زیرا وضعیت آب در روستاهای ما نامناسب است.
وی اظهار داشت:دولت هیچ برنامه‌ای برای ماندگاری مردم در روستاها و اشتغال نداشته است که یکی از وظایف دولت توجه ویژه به روستاییان است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۵۱۷
مرجع : فارس
کلمات کليدی: خراسان جنوبی، بیرجند، خراسان، خراسان تایم، دولت ؛ نماینده ، مجلس ، روستا ، اشتغال