دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۴
مسئول دبیرخانه همایش ملی پژوهش‌های زبان فارسی:

همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود

مسئول دبیرخانه نهمین همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فار‌سی در دانشگاه بیرجند از برگزاری نهمین همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی در ۱۶ و ۱۷ اسفندماه امسال خبر داد.
همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ علی‌اکبر محمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه بیرجند افتخار دارد با همکاری انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی میزبان نهمین همایش ملی دو سالانه پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی باشد.

وی از برگزاری نهمین همایش ملی پژوهش‌های زبان وادبیات فارسی به میزبانی دانشگاه بیرجند در اسفندماه 96 خبر داد و افزود: محورهای عمومی همایش در قالب تمامی پژوهش‌های مرتبط با متون زبان و ادبیات فارسی است.

مسئول دبیرخانه نهمین همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فراسی در دانشگاه بیرجند گفت: با توجه به قدمت تاریخی و قدیمی خراسان جنوبی در منطقه قهستان و حضور دانشمندان، شاعران، پژوهشگران  و نویسندگان بزرگ در این منطقه، تاکنون آن طور که باید و شاید زندگی و آثار آنها مورد تحقیق و بررسی قرار نگرفته است.

محمدی با بیان اینکه توجه به زبان فارسی و گسترش آن به عنوان یکی از مولفه‌های وحدت ملی و ارتقای جایگاه زبان فارسی به عنوان زبان علم در جهان از دیگر اهداف برگزاری این همایش است افزود: ارائه جدیدترین یافته‌های علمی در گستره زبان و ادبیات فارسی و گسترش و پیشبرد پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی و مطالعات میان رشته‌ای از جمله اهداف این همایش است.

وی بیان کرد: فرهنگ و ادب خراسان جنوبی یکی از محورهای ویژه نهمین همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی است و ثبت‌نام از علاقه‌مندان و پژوهشگران این همایش از 31 خرداد ماه آغاز و تا 15 آذر ماه ادامه دارد.

مسئول دبیرخانه نهمین همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فراسی در دانشگاه بیرجند گفت: مقالات برگزیده این همایش علاوه بر انتشار الکترونیکی در یک شماره مجله علمی پژوهشی پژوهش‌های ادبی پس از تأیید هیئت تحریریه مجله همزمان با برگزاری همایش منتشر می‌شود و چکیده مجموعه مقالات برگزیده نیز به طور الکترونیکی همزمان با برگزاری همایش منتشر و توزیع خواهد شد. 

محمدی با بیان اینکه دوره‌های قبل همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی سال‌های گذشته در دانشگاه‌های مختلفی از جمله تربیت مدرس، گیلان، شیراز، پژوهشگاه علوم انسانی و غیره برگزار شده است افزود: امید است با برگزاری این همایش زمینه مناسبی برای پژوهشگران و علاقه‌مندان این حوزه فراهم شود تا به شناخت بهتر و غنای زبان رسمی کشور و گویش‌های مختلف و مطالعات میان رشته‌ای بیشتر پرداخته شود.

وی آخرین مهلت ارسال مقالات پژوهشی را ابتدای آذرماه اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان، اساتید و پژوهشگران سراسر کشور می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانه اینترنتی http://conf.birjand.ac.ir/ و پست الکترونیکی confrence9@birjand.ac.ir مراجعه کنند.

مسئول دبیرخانه نهمین همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فراسی در دانشگاه بیرجند اظهار داشت: گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بیرجند تاکنون همایش‌های متعددی برای ترویج و اعتلای فرهنگ و ادب ایرانی اسلامی برگزار کرده است که می‌توان به همایش ملی بزرگداشت ابن‌حسام خوسفی(سال 78)، همایش ملی ادبیات فارسی و پژوهش‌های میان رشته‌ای( سال 90)، همایش ملی بزرگداشت علامه‌فرزان و نقد تحلیلات ادبی معاصر(86) و همایش ملی نقد و تحلیل زندگی، شعر و اندیشه حکیم نزاری قهستانی(93) اشاره کرد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۶۵۴
کلمات کليدی: فرهنگ ،ادب ایرانی،اسلامی ،زبان ،ادبیات ،همایش ملی