چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه:

نماز عید فطر در ۳۰ نقطه از شهرستان سربیشه برگزار می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه از برگزاری نماز عید فطر در ۳۰ نقطه از این شهرستان خبر داد.
نماز عید فطر در ۳۰ نقطه از شهرستان سربیشه برگزار می شود
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری مهر؛حجت الاسلام حسن صفری بیان کرد: نماز عید فطر در تمامی بخش ها و روستاهای سربیشه که  روحانی اعزام شده اند، برگزار می شود.

وی بیان کرد: خداوند در روز عید، درِ رحمت خویش را به روی تمامی بندگان می گشاید از این رو انسان های گنهکار فرصت این را دارند تا از بخشش و رحمت الهی بهره مند شوند.

حجت الاسلام صفری اظهار کرد: امام سجاد(ع)، روز عید فطر را روز بازگشت به خداوند می دانند و می فرمایند: «خداوندا، در روز عید فطر که آن را برای اهل ایمان، روز عید و شادی قرار دادی و برای اهل دین خود، روز اجتماعی و همیاری مقرر فرمودی، ما به سویت باز می گردیم و از گناهانمان آمرزش می طلبیم».

وی  با بیان اینکه در روز عید سعید فطر، انسان با خواندن نماز پرشکوه عید، به معبود و ولی نعمت واقعی خویش نزدیک تر می شود، گفت: در این روز بزرگ بندگان مؤمن و پرهیزکار خداوند با برآمدنِ اولین اشعه های زیبای خورشید، آماده برگزاری نماز پرشکوه عید می شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه در خصوص اهمیت عبادات در عید فطر بیان کرد: عید فطر روزی است که روزه داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می کنند و عیدی می گیرند.
حجت الاسلام صفری ادامه داد: همچنین شکوه و عظمت نماز عید، دل های مؤمنان را جلا می بخشد و دشمنان اسلام را خوار و ذلیل می سازد.

وی با بیان اینکه پاداش روزه داران بخشش گناهان و خشنودی حضرت رحمان است، اظهار کرد: پس باید به هوش باشیم که پس از پایان این ماه مبارک در کارنامه اعمال خود جز نیکی نیاریم و در زمین مصفّای دل جز بذر خوبی نکاریم.

حجت الاسلام صفری با اشاره به سخنان امام علی (ع) پیرامون این عید بزرگ افزود: این امام راستین می فرمایند: «کمترین پاداش روزه داران آن است که در آخرین روز ماه مبارک رمضان فرشته ای آنان را ندا می دهد و می گوید مژده باد بر شما ای بندگان خدا، که خداوند گناهان گذشته شما را بخشود. پس مواظب باشید که از این پس چه می کنید».

وی با بیان اینکه شب عید فطر، شب نزول رحمت الهی است، گفت: شب عید فطر، شبی است که خداوند عطایا و پاداش های خود را به مؤمنان روزه دار می دهد و طبق روایات، فضیلت این شب از شب قدر کمتر نیست.

حجت الاسلام صفری غسل کردن، زیارت امام حسین(ع)، خواندن دعاها و به جا آوردن نمازهای مستحب از جمله اعمال این شب عید فطر دانست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۶۹۰
کلمات کليدی: راستین ،حضرت رحمان،عید فطر، شب نزول رحمت الهی،سربیشه ،امام سجاد،